18yo skazany na karę pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z Bitcoinem

18-letni nastolatek z South Canterbury został skazany na karę pozbawienia wolności za wysyłkę i sprzedaż nielegalnych narkotyków z Bitcoinem w ciemnej sieci. Nadchodzi to około rok po tym, jak władze Nowej Zelandii przechwyciły i skonfiskowały narkotyki, które próbował importować z Chin. Na polecenie sędziego nastolatek zostanie również poddany doradztwu w zakresie alkoholu i narkotyków.

Nastolatek szmuglował narkotyki z Bitcoinem
Nastolatek z South Canterbury przyznał się do posiadania i próby importu MDMA, LSD i amfetaminy, zgodnie z raportem z piątku. Przyznał Immediate Edge się do sprzedaży i wysyłki około 350 tabletek MDMA na terenie całego kraju z ciemnej sieci. Powiedział również władzom, że wysyłał te nielegalne narkotyki z transakcjami Bitcoin.

Ten nielegalny biznes został zauważony, gdy nastolatek miał zaledwie 17 lat. Zgodnie z faktami przedstawionymi w sądzie, władze Nowej Zelandii mogły przechwycić i skonfiskować importowaną z Chin szklaną bongę, zaadresowaną do jego nazwiska w czerwcu ubiegłego roku. W raporcie znaleziono również około 650 tabletek ecstasy, które ukryte były w liliowym worku.

RelatedPosts
BOJ mianuje starszego ekonomistę na kierownika działu badań CBDC w Japonii.
Iran: Elektrownie zatwierdzone do prowadzenia wydobycia Bitcoinu
Milestone: Cardano Shelley mainnet idzie na żywo
Użytkownicy tokenów Dai w Coinbase mogą teraz zarobić 2% APY

18yo skazany na karę pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z Bitcoinem 1

Nastolatek skazany na cztery miesiące aresztu zbiorowego
Później, 7 sierpnia, krajowe służby celne skonfiskowały również około dziewięciu gramów chlorowodorku MDMA w proszku, 336 tabletek LSD w dniu 11 grudnia i 11,3 g amfetaminy w dniu 27 grudnia. W lutym 2020 r. nowozelandzka policja skonfiskowała również około 650 tabletek MDMA, gdy przeszukiwali jego sypialnię.

Nastolatek został skazany na cztery miesiące aresztu domowego i 18 miesięcy intensywnego nadzoru za nielegalny biznes, w którym importował i sprzedawał narkotyki z Bitcoinem, a w szczególności tabletki MDMA. Zostanie również poddany poradom i wszelkim innym kierunkom leczenia przez kuratora sądowego.

Zakazano mu również korzystania z Internetu, z wyjątkiem sytuacji, w których może to robić pod nadzorem rodziców lub innych zatwierdzonych osób dorosłych.